Pirkanmaan paikallisosasto

Pirkanmaan Laskuvarjojääkärikilta ry

KESKEISET TAPAHTUMAT 2017 - päivittyy helmikuun aikana - seuraa myös pirkanmaan omaa [ FB ryhmää ]
 
TAMMIKUU
  •  
HELMIKUU
  •  
MAALISKUU
  • LA 25.3 Toimintapäivä, paikka Osattu
  • SU 26.3 klo 11:00 alkaen
    • Pirkanmaan Laskuvarjojääkärikilta ry:n sääntömääräinen kevätkokous, paikka Osattu
HUHTIKUU
  • MA 10.4 KRIHA
  • KE 19.4 klo 18 Cooperin testi Ratinan stadion
  • LA 22.4 klo 14 alkaen killan kevätkokous, paikka Tampere
    • Laskuvarjojääkärikilta ry:n sääntömääräinen kevätkokous
    • Kokouspaikka: Näsinlinna
    • Majoitus: Hotelli Tammer
    • Lisätietoa kevätkokouksesta - katso linkki
Pekka Leikas; puh. 040 739 7360 tai  pekka.leikas@iki.fi
Ari Niemensivu;  puh. 0400 500 336 tai  ari.niemensivu@gmail.com
Vesa Ylinikkilä ; puh 0500 739 898 tai vesaylinikkila@gmail.com
 
TOUKOKUU
KESÄKUU
  • Talkoot Osattu
  • Tulijat/lähtijät
HEINÄKUU
ELOKUU
  • 25.8 - 27.8 Kiltapäivät
  • MA 28.8 KRIHA
SYYSKUU
  • Talkoot Osattu
LOKAKUU
  •  
MARRASKUU
  •  

Syyskokous ja joulusauna xx.xx.2017 klo 18:00

Paikka:
saunaan oma pyyhe mukaan  + 5 euroa iltapalaan  + rahaa arpajaisiin 

ILMOITTAUTUMINEN: 

JOULUKUU
 

 
AMPUMAVUOROT PIRKKALASSA
 
AMPUMAVUORO lennoston ampumaradalla perjantaisin klo 16-20 ja lauantaisin klo 10-16

lisätiedot: Juha Moijanen puh. 0500 625 246
 
YHTEYSTIEDOT

Puheenjohtaja:
Pekka Leikas puh. 040 739 7360 pekka.leikas@iki.fi
 
Varapuheenjohtaja ja Hagellus:
Antti Ärrälä puh. 040 8693677 antti.arrala@gmail.com
 
Sihteeri:
Ari Niemensivu puh. 0400 500 336 ari.niemensivu@gmail.com
 
Tiedotus:
Vesa Ylinikkilä puh. 0500 739 898 vesaylinikkila@gmail.com
 
Rahastonhoitaja ja Osatun isäntä:
Jyrki Viskari puh. 0400 336 249 
 
Ohjelma- ja elämystoiminta:
Petri Knuutila puh. 0400 424 269 petri.knuutila@asuntoja.net
Petri Sonninen puh 040 6608389 pjsonnin@gmail.com
 
Ampumatoiminta:
Juha Moijanen puh. 0500 625 246 juha.moijanen@pp.inet.fi

Liikunta:
Taneli Hynninen puh. 044 2577787 tamppa.hynninen@gmail.com

Kriisinhallinta:

Pasi Nikkanen puh 050 5827 278 pasi.nikkanen76@gmail.com
 
Nuorisotoiminta:
Perttu Kaipia puh. puh. 040 5772996 perttu.kaipia@gmail.com
Ari Niemensivu puh. 0400 500 336 ari.niemensivu@gmail.com
 
www-vastaava:
Pasi Vakaslahti puh 040 5116128 pasi.vakaslahti@gmail.com
 
Pirkanmaan Laskuvarjojääkärikilta ry:n tili:

Oriveden Seudun OP: 

FI86 5311 0020 0117 09

.