Kiltapäivät

Kiltapäivät 2018 – suunta Uttiin!

Perinteiset Kiltapäivät järjestetään Utin leirikentällä 24. – 26. elokuuta.

Kutsu ja info täällä

Kiltapäivät 2018

——————————————-

Kiltapäivät 2017
TULOKSET

Duathlon (maastokisa, ammunta)

Kilpasarja:

Partio                                                                                          maasto      ammunta
1) Räpylä(Ojavuo Timo, Koponen Antti, Salo Matti)         1.                1.
2)  Jojensuu (Knuutila Mikko, Kettunen Kalle                      2.                2.
3)  Team Kossalmi (Valkama Turo, Hiltunen Joonas)       3,                4.
4)  Titarit (Laukia Erkko, Hanski Lauri)                                   4.                3.
5)  Koukkupolvi (Hyyppä Seppo)                                            5.                5.
6)  Sissit (Hynnä tuomo, Kiviniemi Harri, Mäkelä Jyrki        6.                5.
7)  Team Easy Living (Oksanen Eero, Leino Mikko)            7.                7.

Herrasmiessarja:
Partio
1)       Konkarit (Taalikka Reijo)
2)       Karhukopla  (Lyytikäinen Kari, Haarma Antti, Kuisma Auvo                                                                                           
Ammunta, Tyrri
Sijoitus määräytyi osumien ja ajan yhteistuloksena.
Aseina rk 7.62 ja Glock 9 mm
1)       Nikkanen Pasi, Kurssi 34
2)       Honkanen Teemu, K46
3)       Ikonen Marko, K31
4)       Föhr Eero, K46
5)       Suomalainen Kimmo, K18
6)       Tuomaranta Jouni, K15
7)       Vesterinen Arttu, K46
8)       Salo Matti, K24
9)       Kotiranta Juha-Matti, K46
10)   Taalikka Reijo, K21
11)   Grönfors Niko, K46
12)   Hiltunen Joonas, K46
13)   Järvenlaita Tony, K46
14)   Knuutila Mikko, K46
15)   Kettula Teemu, K46
16)   Kontkanen Toni, K46
17)   Jäntti Ari-Matti, K46
18)   Vainio Paul, K45
19)   Tikkanen Jouni, K46
20)   Hanski Lauri, K46
21)   Ojavuo Timo, K24
22)   Koponen Antti, K24
23)   Laukia Erkko, K46
24)   Aalto Eetu, K46
25)   Patanen Kari, K16
26)   Mäkelä Lauri, K46
27)   Lappalainen Matti, K48
28)   Pokkinen Juuso, K46
29)   Pietiläinen H-A, K48
30)   Savolainen Teemu, K46
31)   Mäkelä Jyrki, K11
32)   Kuisma Auvo, K17
33)   Raivio Lauri, K46
34)    Björnman Juha, K21
35)   Kinnunen Jussi, K25
36)   Pasanen Jerry, K46
37)    Leino Mikko, K46
38)   Levo Lars, K19
39)   Lempiäinen Jukka, K21
40)   Hyyppä Seppo, K16
41)   Mannisto Matti, K10
42)   Kautonen Aku, K46
43)   Kiviniemi Matti, K11
44)   Paatelainen Jakke, K34
45)   Iso-Pietilä Risto, K18
46)   Hynnä Tuomo, K10
47)   Hämäläinen Pekka, K3
48)   Laaksonen Rauno, K11
49)    Piironen Erkki, K8
50)    Hirsimäki Hannu, K15
51)   Oksanen Eero, K46
52)   Ala-Uotila Mika, K21
53)   Myrsky Juha, K21
54)   Haarma Antti, K1/61
55)   Maaranto Jouni, K19
56)   Suninen Petri, K21
57)   Valkama Turo, K46
58)   Ruohola Timo, K12

Kiltagolf, Kuusankoski
1. Pasi Matero, 33 p
2. Kari Rantsi, 33 p
3. Atso Mäkinen, 31 p
4. Jyrki Silvonen, 30 p
5. Pekka Siitonen, 29 p
6. Jouni Palmgren, 28 p
7. Juha-Pekka Niemenlehto, 28 p
8.  Ari Heinämäki, 24 p
9. Teijo Hyvärinen, 24 p
10. Jarkko Malinen, 24 p
11. Tapani Rahkola, 21 p
12. Kilpiäinen, 20 p

Paras lyöntimäärä: 91 Pasi Matero (K26)

suunta Uttiin!